na-ryby

Jedyny serwis z kurtynami do chłodni, kurtynami przemysłowymi i termoizolacyjnymi.

Dowiedz się na jakie kurtyny postawić
serwis-na-ryby

Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania naszych klientów oraz partnerów handlowych

#Pytanie 106: Jakie kurtyny do chłodni?

Line grey

#Pytanie 16: Jakie kurtyny paskowe na drzwi?

Line blue

#Pytanie 128: Jakie kurtyny przemysłowe wybrać?

Line grey

#Pytanie 27: Jaka kurtyna do magazynu?

Line blue

Zobacz również nasze forum, na którym odpowiadamy na najbardziej nurtujące pytania

Dodano nowy wątek: 2 dni temu

komentarze

Ostatnie pytanie zadał: Mariusz Jaworowicz

Cześć! Mam do Was jedno pytanie! Zastanawiam się, czy na jednym wieszaku mogą być zawieszone pasy o różnej szerokości? Z góry dziękuję za [...] »

Co jeszcze znajdziesz w serwisie Kurtyna do Chłodni?

Najwięcej pytań naszych klientów

Zobacz nasz FAQ, gdzie odpowiadamy na wszystkie pytania czytelników

klub-zakupowy

Chcesz o coś spytać?

Napisz do nas, aby zadać pytanie lub przejdź na stronę naszego partnera

Współautorem projektu serwisu są Kurtyny PCV Paskowe

Wsparcie merytoryczne i handlowe zapewnia producent Kurtyny PCV Paskowe

Współpraca z najlepszymi producentami i dystrybutorami pozwala nam zaoferować najbardziej korzystną ofertę dla naszych klientów. Specjaliści z Kurtyny PCV Paskowe zapewniają nam nie tylko wysokiej jakości pasy PCV do kurtyn paskowych oraz zawiesia, a także niezastąpione informacje i porady dla naszych Klientów. Koniecznie zajrzyj do poradników producenta kurtyn, aby dowiedzieć się więcej o zastosowaniach kurtyn paskowych nie tylko w Twoim przedsiębiorstwie, a także ogrodzie czy domu.

Od razu przejdź do oferty naszego Partnera lub napisz wiadomość na e-mail: [email protected]

Podpowiadamy, jakie kurtyny paskowe wybrać

Jesteś właścicielem zakładu i zastanawiasz się jakie kurtyny paskowe wybrać? Które najlepiej sprawdzą się w swojej funkcji i co stanowi o ich skuteczności? Oto kilka podpowiedzi, na co powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie kurtyn paskowych!

Kurtyny paskowe – na co zwrócić uwagę?

Pierwszą rzeczą, która nasuwa się na myśl każdemu przedsiębiorcy to wymiar przejścia, w którym kurtyny paskowe mają zostać umieszczone. To rzecz istotna, jednak nie jedyna, sprawa okazuje się nieco bardziej skomplikowana. Przy montażu instalacji powinieneś zwrócić uwagę na mikroklimat panujący w pomieszczeniu, w którym planujesz umieścić kurtyny paskowe. Skup się na kilku podstawowych aspektach, czyli temperaturze, poziomu wilgotności i możliwości wystąpienia pożaru. Następnie przemyśl to, jaki typ osób lub maszyn będzie przechodził przez zawieszone przez Ciebie kurtyny, będą to ludzie, samochody transportowe, zwykłe palety? Właśnie od tych czynników zależeć będzie wybór izolacji.

Kurtyny paskowe – rodzaje

Kurtyny paskowe możemy podzielić na trzy główne rodzaje: standard, polar i screenflex. Każda z nich przeznaczona jest do innych mikroklimatów, wybierane są pod względem ogólnej temperatury panującej w przestrzeni, w której mają się znajdować. W przypadku średnich normalnych temperatur (które mogą występować wewnątrz lub zewnątrz budynku) mowa o od -25°C do +50°C. Niższe temperatury obligują do użycia kurtyn paskowych PCV polar, przeznaczonych do minusowych wartości Celsjusza (nawet do -45°C), stosuje się je głównie w przypadku chłodni i miejscach do przechowywania żywności. Kurtyny paskowe typu screenflex przeznaczone są do miejsc, w którym wystąpienie pożaru jest niezwykle duże. To ognioodporny materiał, który w razie podjęcia się pomieszczenia ogniem, nie przepuści go do pozostałych miejsc znajdujących się w budynku.

Najszerszy wybór kurtyn do chłodni i nie tylko! Sprawdź, co jeszcze znajdziesz w naszej ofercie!